WCoGrac.pl

Brio

Twoja Florencja na plus

Średnia ocena: Głosów: 0
  • Typ PBF (Play By Forum)
  • Kategoria Symulacja
  • Czas/miejsce RPG
  • Język Dostępne po Polsku
"Jednakże niech wie jedno: ja jestem obcy w tym mieście, a on pierwszym jego obywatelem. Jednakże to ja powinienem zostać, a on odejść."

Jest 21 marca roku 1492 słowa wypowiedziane przez przeora kościoła San Marco nabierają na sile. Lorenzo Medyceusz już od początku zimy cierpi na dotkliwe bóle żołądka i rwanie w całym ciele. Zaprzestał już prowadzenia jakiejkolwiek działalności i kazał się zawieść do swojej wilii w Careggi. Lorenzo powoli umiera w otoczeniu swojej najbliższej rodziny i przyjaciół. Większości wydaje się jednak, że bezpieczeństwo Florencji jest zapewnione, a władza najpewniej przejdzie w ręce potomka syna Lorenza, Pierra de Medici. Jednak czy na pewno? Duża część elit jest obecnie pod wpływem florenckiego kaznodziei Giralomo Savanaroli. Piza już od pewnego czasu stała się krnąbrna i pragnie zyskać własną niezależność - bez układów z Florencją. Król Neapolu Ferrante jest już stary a co za tym idzie Andegaweni będą rościć sobie prawa do jego tronu. Będzie to okazja dla króla Francji Karola VIII, któremu marzy się odbudowa cesarstwa bizantyjskiego. Istnieje poważne ryzyko, że model polityki, jaki w dużej mierze jest dziełem Lorenza, opartej na równowadze i harmonii państw odejdzie w zapomnienie. Podupadły na zdrowiu papież Innocenty VIII widząc tą sytuacje wykrzyknie - "Pokój Italii przepadł!". Jednak nie wszystko stracone, być może w Toskanii znajdą się bohaterzy, którym uda się zażegnać sytuacje i tym samym uratować paneuropejski status Florencji.

Dlaczego Florencja?

Ponoć najpiękniejszy widok na Florencję rozpościera się z kościoła San Miniato al Monte. Ze wzgórza widzimy lazurowe koryto pięknej i równie niebezpiecznej rzeki Arno, nad którym wznosi się stary, wiekowy most. Łączy się on z klinkierowym morzem dachów, pośród których widać dumną i mocną w swoim kształcie wieżę Palazzo Vecchio. Przesuwając wzrok dalej zobaczymy marmurową dzwonnicę Giotta, a tuż obok niej katedrę Santa Maria del Fiori z potężną kopułą zaprojektowaną przez pioniera renesansu Brunelleschi'ego. Jest to Duomo, bo taką nazwę mają dla niej mieszkańcy miasta, potężna i dumna pokrywa, która doniośle unosi się nad miastem. Jest jak korona, która wskazuje drogę wygasłej od wieków architekturze...

Trzy podstawowe popędy : Władza, Pieniądze, Seks.

Florencja - mała oaza Włoch. Włosi mają na nie nawet swoją nazwę "Gli felicissimi stati" - najszczęśliwsze strony. Jest to miasto posiadające własną sztukę i swoje budowle. Jest to miasto ożywione, gdzie mieszkańcy noszą się z dumą i elegancją. Jest to miasto, w którym "starannie dba się o to, aby panowała w nim święta niepodległość". Nie ulega wątpliwości, że Florencja to miejsce, w którym zwykły obywatel jest kimś - jest "civitas" - jest mieszczaninem. Miasto ma też ciemną stronę, w pałacach możnych rodów słychać szepty, ogromny zysk sprawia, że każdy z rodów chce sięgnąć po władze. Mając odpowiednie wpływy można sięgnąć dalej niż sięgają mury tego miasta. Florencja jest jak potężne koło zamachowe, mając jej pieniądze można kontrolować całą Europę. Jest to gra warta ryzyka. Medici? Borgia? A może Strozzi? Możesz wcielić się w jednego z nich, lecz nic nie stoi na przeszkodzie byś prowadził żywot godny renesansowego artysty albo najemnika pod wodzą doświadczonego kondotiera. Świat stoi dla Ciebie otworem, my zapewniamy tylko znakomitą oprawę.

Forum

Światem gry jest renesansowa Florencja z roku 1492.
- Forum stoi na hostingu cba.pl z dostępem do FTP.
- Gra skierowana jest dla wszystkich osób, które pragną mieć jakąś styczność z renesansem, czy to przez zainteresowanie czy przez bycie fanem takich seriali jak Rodzina Borgiów, Demony da Vinci czy gry Assasin Creed. Z pewnością będzie możliwość nawiązania do różnych utworów obejmujących ten okres czasu.
- Gracz nie musi znać się na historii z tego okresu, może poznać go przy pomocy gry, posiadamy specjalny dział gdzie spisane są wszystkie informacje dotyczących: ważniejszych rodów, wybierania władzy, waluty, cechów, świąt, innych ważniejszych miast, ubioru, posiadamy także kalendarium i spis ważniejszych osób jakie miały jakiś wpływ na historię Florencji, posiadamy nawet mały słownik.
- W dużej mierze staraliśmy się odtworzyć klimat samego miasta, najważniejsze lokacje oparte są na autentycznych przykładach. Gra odbywa się w 5 tradycyjnych dzielnicach miasta. By ułatwić wyobrażenie sobie miasta stworzyliśmy dwie duże mapy, pozwalające łatwiej wczuć się w klimat miasta. Jedna dotyczy dzielnic a druga poszczególnych obiektów. Wraz z działaniami graczy i rozwojowi fabuły na forum samo miasto również może się rozwijać, a zawartość map może ulec zmianie.
- Staraliśmy się oszczędzić graczom skomplikowanej mechaniki, by nie zagłębiać się w mozolne statystki stworzyliśmy prosty system umiejętności i przywar. Wyzbyty jest on wszelkich umiejętności, które w jakiś sposób inwazyjnie wkraczają w odgrywanie postaci. Za to jak zachowuje się jakaś postać odpowiada sam gracz.
- Fabuła oparta jest o autentyczne wydarzenia jednak, gracze mają pewien wpływ czy jakieś zdarzenie historyczne nastąpi czy nie.
- Posiadamy system osiągnięć - nagród za aktywne uczestnictwo w grze i pomaganiu forum.
- Mamy specjalny BBCode dzięki któremu będzie można stworzyć szybko ładne i przejrzyste karty postaci. Długość akceptacji karty została skrócona do minimum, właściwie już pisząc kartę postaci zaczyna się uczestniczyć w grze.
- Posiadamy także fanpage i dropboxa.

Zapraszamy!
Zagraj za darmo w Brio!
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Samouczek | Edytuj Edytuj wpis | Usuń Zgłoś do usunięcia |