WCoGrac.pl

DoggiGame

Hodowla psów w przeglądarce

Średnia ocena: 5.0 Głosów: 5
  • Typ Gra na przeglądarkę (nie wymaga pobierania)
  • Kategoria Symulacja
  • Czas/miejsce ZOO & Zwierzęta
  • Język Dostępne po Polsku
Doggi-game to powstała w 2011 roku gra przeglądarkowa, w której wcielamy się w rolę hodowcy i tresera psów. Rejestracja zajmuje dosłownie parę minut – na starcie mamy możliwość wybrania pieska jednej z dostępnych ras, albo też (jeżeli naszemu sercu bliżej do kundelków) mieszańca. Początki zawsze są trudne i pierwsza styczność z jakąkolwiek grą może z początku wywoływać u nas wrażenie ,,nie wiem co i jak”, jednak na doggi przez podstawy prowadzi nas samouczek, polegający na wykonywaniu, krok po kroku, konkretnych zadań. Dzięki temu, po jego zakończeniu, mamy już podstawową wiedzę dotyczącą działania gry oraz opieki nad psami. By rozwijać konto, a zarazem stać się hodowcą najlepszych psów, musimy zadbać o zdobycie odpowiedniej rangi. W grze takich rang jest sześć, każda z nich oferuje nam inne możliwości. Druga ranga pozwala nam na zakup czworonogów oraz ich adopcję ze schroniska, trzecia na rozmnażanie naszych psów, czwarta na ich sprzedaż. Piąta i szósta są ,,opcjonalne” – ich brak nie powoduje znaczącej blokady w naszej rozgrywce, jednak, gdy je posiadamy, możemy się cieszyć większą liczbą dostępnych opcji. Szósta ranga jest zarazem rangą dla graczy VIP, czyli takich, którzy swoje już wyklikali i dobrze znają podstawy gry oraz zasady jej funkcjonowania. Gracze ci mają specjalne przywileje, których nie ma nikt inny. Nie są one jednak na tyle znaczące by blokować rozgrywkę innym, co jest ogromnym plusem tej gry. W większości gier, specjalnie uprzywilejowani gracze mają siłą rzeczy ogromną przewagę nad resztą – co dla niektórych może okazać się krzywdzące. Rangi zdobywamy, zaliczając kolejne zadania. W prawym górnym rogu, zaraz obok wiadomości znajduje się znaczek, który pokazuje, którą rangę aktualnie posiadamy. Gdy na niego klikniemy, zostaniemy przeniesieni do strony, na której możemy zobaczyć, jakie zadania musimy zaliczyć, by zdobyć kolejną rangę. Odblokowywanie ich naprawdę nie trwa długo, za zaliczanie zadań dostajemy też dodatkowe bonusy, jak przedmioty dla naszych czworonogów, czy doglary, które są walutą w grze. Gdy już zdobędziemy minimum czwartą rangę, w zasadzie zabawa rozpoczyna się na całego. Psy, którymi się zajmujemy są w wieku od 4 miesięcy do 15 lat. W wieku 4 miesięcy szczeniaki są oddzielane od matki, a w wieku lat 15 (czasem z hakiem np. 15 lat 3 miesiące) zdychają. Jednak nie ma się co martwić, wciąż możemy odwiedzać je na psim cmentarzu. Psy starzeją się, gdy się nimi zajmujemy. Cytując fragment pomocy z gry:
,, Po całym dniu zabaw i nauki Twój pies musi porządnie odpocząć. Abyś mógł zajmować się swoim psem, musi on posiadać wymaganą do danego zajęcia energię. Zregenerujesz ją podczas snu. Wystarczy, że położysz pieska spać a jego energia zacznie rosnąć, nawet jeśli ty zajmiesz się innymi zadaniami w grze albo całkiem się wylogujesz. Twój piesek posiada legowisko zrobione ze starych szmat, jednak śpiąc na nich długo się regeneruje. Jeśli chcesz, żeby szybciej nabierał energii kup mu ładne legowisko w sklepie lub wygraj je w loterii charytatywnej. A jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku energii, nakarm psa karmą superenergetyczną, która zaspokaja nie tylko głód ale też dodaje energii.”
Oznacza to, że nasze psy nabierają energii nawet, gdy nas nie ma, co wyłącza konieczność nudnego przesiadywania w grze po kilka godzin, czekając, aż znów możemy zająć się naszym pupilem.
Opcją, którą pokochały tysiące graczy, jest brak limitu na posiadane psy. Chcesz być hodowcą, który posiada ich tysiąc? Dwa? A może zadowolisz się paroma kundelkami, które pokochasz całym sercem i będziesz się nimi zajmował? Wybór należy do ciebie, gra nie ogranicza tego w żaden sposób!
Wdrażając się coraz bardziej w rozgrywkę, zauważysz, jak fantastyczną opcją jest genetyka na doggi. Posiadając suczkę w wieku rozrodczym (od 3 do 10 lat), gdy tylko będzie miała ona cieczkę, a ty będziesz posiadał trzecią rangę, możesz pokryć ją psem, by uzyskać potomstwo. Kto nie kocha szczeniaków! Sam mechanizm krycia jest bardzo prosty do zrozumienia. Jeśli sam posiadasz psa w wieku rozrodczym, może on pokryć twoją suczkę – całkowicie za darmo! Jeżeli jednak chcesz, by ojcem był pies ,,z zewnątrz”, w końcu wprowadzanie świeżej krwi do hodowli też jest dobrym pomysłem, możesz udać się do bazy reproduktorów. Znajdziesz ją w Związku Kynologicznym (domek na górze z literkami ZK). Dobrze pomyślałeś, doggi posiada bazę reproduktorów, a w niej setki psów, gotowych dać życie twoim szczeniakom.. oczywiście za opłatą, która jest zależna od właściciela psa. To on ustala ile zapłacisz za pokrycie. Wszystko gotowe.. pokrywaj! Szczeniaki odziedziczą cechy zarówno matki jak i ojca. Teraz ta najlepsza część. Genetyka doggi jest na tyle zaawansowana, że często szczeniaki to jedna wielka niewiadoma. Oczywiście, dobierając psy pod konkretne cechy wyglądu masz szansę na uzyskanie wymarzonych szczeniąt ale.. tak jak w realnym życiu może urodzić się coś zupełnie innego. Ale kto wie? Może ten oryginalny piesek będzie kiedyś nowym championem?
Interesujesz się rasami psów? Znasz rzadką rasę, o której nie wie nawet nikt z twoich znajomych? Czy wiesz, że możesz wprowadzić ją na doggi, o ile jej tam jeszcze nie ma? Tak, dobrze słyszysz! Dodatkowo będzie ona dostępna tylko dla ciebie, chyba, że zechcesz udostępnić ją innym! Czyż to nie cudowne? Będziesz znany jako wielki hodowca tej rasy. Jedyne co musisz zrobić to przypatrzeć się rasie w rzeczywistości, jak wygląda? Jakie ma uszy? Sylwetkę? Ogon? Potrafiłbyś otworzyć ją na doggi tak, by poszczególne elementy jak najwierniej ją oddawały? Jeśli masz takie psy i wyczyścisz im rodowód, tak by rodziły się tylko psy o właśnie takim wyglądzie.. możesz zarejestrować swoją rasę. Administracja oceni ją i da ci odpowiedź, jeśli dobrze sobie poradziłeś, rasa zaistnieje w grze (psy, które zgłosiłeś staną się rasowe!). Zapewne myślisz teraz, ile na świecie jest ras psów i uśmiechasz się pod nosem. Doggi-game oferuje ci możliwość stworzenia ich wszystkich! Nie czekaj!
Jak w każdej grze, tak i tutaj znajdzie się coś dla osób, zaintrygowanych światem biznesu i zarabiania pieniędzy. Gra posiada bowiem giełdę psów, na której można kupować i sprzedawać psy. Grając i rozmnażając swoje psy, posiadając odpowiednią strategię, czy też wprowadzając nową rasę możesz uzyskiwać coraz lepsze psy, a co za tym idzie, sprzedawać je za wyższe ceny. Możesz przemyśleć dokładnie, w jaki sposób zainwestujesz swoje pieniądze, by ci się zwróciły. Może kupisz championa, który przyniesie ci mnóstwo doglarów za wygrane wystawy i konkursy? Albo włożysz pieniądze w tworzenie czegoś nowego, za co inni gracze potem będą płacić, chcąc uzyskać od ciebie psa nowej rasy? Od ciebie zależy, jakie decyzje podejmiesz.
Oprócz nowych ras możesz też wprowadzać umaszczenia dla ras, które już istnieją. Marzą ci się czarne owczarki niemieckie, a w grze są tylko złote? Możesz je stworzyć! Po akceptacji, będą dostępne tylko dla ciebie, chyba, że zadecydujesz inaczej.
Doggi-game ma też swoje forum, na którym regularnie pojawiają się nowe posty. To skarbnica informacji, ale też miejsce, gdzie inni gracze zawsze chętnie ci pomogą i cię wysłuchają. Kto wie, może nawet nawiążesz nowe przyjaźnie na pogaduchach? Pogaduchy są miejscem, gdzie możesz rozmawiać dosłownie o wszystkim, nie tylko o tym, ile psów ci się ostatnio urodziło, czy czym pokryłeś swoją suczkę. Możesz wyżalić się na surowego nauczyciela w szkole, sąsiadkę, irytujących znajomych.. pochwalić pogodę czy podyskutować o sportach. Na pewno wśród tysięcy osób znajdzie się ktoś, kto podziela twoje zainteresowania. Nie czekaj, zarejestruj się w grze i ciesz się tym wszystkim już dziś. Zupełnie za darmo!
Zagraj za darmo w DoggiGame!
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Forum | Edytuj Edytuj wpis | Usuń Zgłoś do usunięcia |