WCoGrac.pl

Empire Universe 2

Zbuduj potężne międzygalaktyczne imperium

Zagraj »
Średnia ocena: Głosów: 0
  • Typ Gra na przeglądarkę (nie wymaga pobierania)
  • Kategoria Strategiczna
  • Czas/miejsce Kosmiczna
  • Język Dostępne po Polsku
Empire Universe 2 to jeden z najbardziej uznanych przedstawicieli popularnego gatunku darmowych, internetowych strategii science-fiction, funkcjonujących w środowisku przeglądarki internetowej i rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Produkcja, wyprodukowana przez niemiecką firmę next idea, uzyskała w 2007 roku tytuł Najlepszej gry strategicznej na przeglądarki WWW. Wcielamy się w niej w członka jednej z dziewięciu kosmicznych ras i wyruszamy na podbój wszechświata. Rozgrywkę rozpoczynamy zarządzając zaledwie jedną, niewielką planetą. W miarę kolejnych decyzji i działań - pokojowych bądź wojennych - doprowadzamy do znacznej rozbudowy imperium i w efekcie podbicia kosmosu.

Zanim jednak osiągniemy najwyższe cele, musimy zrealizować wstępne zadania. W początkowej fazie gry odnoszą się one przede wszystkim do kwestii rozbudowy bazy, która została podzielona na kilka istotnych etapów. Rozgrywkę zaczynamy więc od wybudowania fabryki surowców (tytanu, miedzi, żelaza, aluminium, rtęci, krzemu, uranu, kryptonu, azotu i wodoru), zapewniającej stały dopływ materiałów umożliwiających wzniesienie i rozbudowę pozostałych budynków. Znajdziemy wśród nich tak istotne instytucje, jak centrum badań oraz uniwersytet - stanowiące nie tylko źródło nowych technologii, informacjami na temat budynków, planów kosmicznych, ale i będące kuźnią naukowców, przyspieszających proces wdrażania nowych idei i projektów. W miarę rozwoju sytuacji możemy również wybudować centrum dowodzenia (umożliwiające przystąpienie do imperium oraz regulowanie polityki planet), centrum komunikacyjne (poszerzające pole widzenia w galaktyce), placówkę handlową (skup, sprzedaż, aukcje), bunkier (ochrona surowców przed kradzieżą), koszary, stocznie oraz doki (reperacja statków, odzyskiwanie surowców ze złomowanych statków).

Najważniejszym budynkiem wydaje się być jednak centrum badań. To właśnie przy jego pomocy jesteśmy w stanie w największym stopniu poszerzyć nasze możliwości. Badania dzielą się na sześć zróżnicowanych kategorii (silnik, broń, kadłub, obrona, ekwipunek oraz ogólne). Kształcąc odpowiednią liczbę naukowców jesteśmy w stanie nie tylko bardzo szybko doprowadzić do znacznego rozwoju technologicznego, ale również do zbudowania wystarczająco silnej floty. Osiągając ten znaczący sukces możemy rozpocząć nie tylko podbój kosmosu (przejmowanie planet, asteroid będących źródłem surowców, toczenie walk z piratami i innymi graczami), ale także prowadzić udane pertraktacje z innymi uczestnikami rozgrywki. Dyplomacja, zapewniająca możliwość wdrażania rozwiązań pokojowych, jest w Empire Universe 2 nie zwykle istotna - obierając jeden z kilku zróżnicowanych stylów uprawiania polityki jesteśmy w stanie bardzo szybko wejść w posiadanie wielkiego bogactwa oraz prowadzić udane wymiany handlowe.

Kolejnym, niezwykle istotnym elementem Empire Universe 2, do którego dążymy przez cały początek rozgrywki, są międzygwiezdne i lądowe bitwy, toczone w czasie rzeczywistym. Twórcy oddali do dyspozycji graczy ponad dwadzieścia zróżnicowanych statków kosmicznych (kadłubów) - sond, myśliwców oraz potężne okręty wojenne. Statystyki każdego z nich można oczywiście w pewnym zakresie modyfikować. Służą ku temu wymienne komponenty, których zawarto w grze ponad 90 (wpływają na prędkość statku, zużycie paliwa itd.). W każdej chwili skonstruowane statki możemy przebudować, wystawiać na sprzedaż, a także oddawać na złom, odzyskując w ten sposób znaczną część surowców wykorzystanych przy ich produkcji. W dużej mierze rozgrywka w Empire Universe 2 oparta została o funkcjonowanie sojuszy - rezygnacja z współpracy z innymi graczami bardzo szybko może się zakończyć dla nas porażką i utratą wyprodukowanych dóbr.
Zagraj za darmo w Empire Universe 2!
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Edytuj Edytuj wpis | Usuń Zgłoś do usunięcia |