WCoGrac.pl
 • Gra WinkuliaWinkulia

  Witamy w Związku Winkulijskim! Jesteśmy mikronacją (wirtualnym państwem) leżącym na południu Nordaty. Tutaj możesz zostać kim tylko zechcesz – od polityka, przez przedsiębiorcę aż po sportowca. Winkulia... Czytaj dalej »

 • Gra Królestwo SurmeńskieKrólestwo Surmeńskie

  Jest to jedna z najciekawszych i najszybciej rozwijających się mikronacji w polskim Wirtualnym Świecie! Czytaj dalej »

 • Gra Królestwo NordiiKrólestwo Nordii

  Królestwo Nordii - symulacja państwa osadzonego w kulturze skandynawskiej. Czytaj dalej »

 • Gra Federacja Al RajnFederacja Al Rajn

  Federacja Al Rajn - Po prostu wyprzedzamy wszystkie inne v-panstwa (mikronacje)! Przekonaj się sam dołączając do nas już dziś. Lepszego wirtualnego państwa niż my nie znajdziesz.. Czytaj dalej »

 • Gra MikrosławiaMikrosławia

  Mikronacja to wirtualne państwo, w którym każdy mieszkaniec może zostać politykiem, działaczem sportowym, prezesem własnej firmy, lub kimkolwiek tylko zechce, więc nie trać czasu i zostań mieszkańcem Mikrosławii! Czytaj dalej »

 • Gra Monarchia Austro-WęgierMonarchia Austro-Węgier

  Idziesz piękną ulicą. W tle słychać orkiestrę wojskową grającą nieśmiertelne i ponadczasowe melodie familii Straussów, a ulicą przechadzają się rozmaici ludzie. Spotkasz tu oficerów i towarzyszące... Czytaj dalej »

 • Gra Królestwo ScholandiiKrólestwo Scholandii

  Królestwo Scholandii to symulacja życia prawdziwego kraju. Można tu zostać politykiem, wojskowym, przedsiębiorcą, sportowcem, dziennikarzem, a nawet księdzem. To jak pokierujesz swoją karierą zależy tylko od Ciebie! Czytaj dalej »

 • Gra Państwo Kościelne RotriaPaństwo Kościelne Rotria

  Państwo Kościelne Rotria - symulator życia kapłana. Czytaj dalej »

 • Gra Księstwo SarmacjiKsięstwo Sarmacji

  Mikronacje (państwa wirtualne) są internetowymi wspólnotami działającymi na zasadach bardzo zbliżonych do tych, w oparciu o które funkcjonują realne państwa. Księstwo Sarmacji jest największym polskim państwem... Czytaj dalej »

 • Gra Królestwo DreamlanduKrólestwo Dreamlandu

  Witaj w świecie Królestwa Dreamlandu, pierwszego i najstarszego wirtualnego państwa (rodzaj zabawy internetowej polegającej na symulacji życia w świecie wirtualnym) w polskiej sieci. Istniejemy nieprzerwanie od... Czytaj dalej »

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 1. «
 2. « wstecz
 3. dalej ›
 4. »

Wirtualne państwa (tzw. mikronacje)

Jeśli tęsknisz za minionymi wiekami lub jesteś rozszarpywany przez wewnętrzne pragnienia realizowania się na arenie politycznej, społecznej lub kulturalnej to mikronację mogą ci pomóc spełnić to pragnienie w symulowanej skali makro. Mikronacje to nic innego jak wirtualne państwa, które tworzą całkowicie realne osoby posługując się wykreowaną przez siebie tożsamością. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został znaczącym politykiem – parlamentarzystą, czy rozpoznawanym i cenionym działaczem na rzecz promocji i rozwoju kultury. Jeśli zdobędziesz uznanie współobywateli, to być może będzie ci dane przewodniczyć całemu państwu z królewskiego tronu lub prezydenckiego fotela. Określ swoje priorytety, dokonaj wyboru odpowiedniej mikronacji i aktywnie działając wypracuj sobie należne uznanie. Stwórz własny system polityczny lub wiernie promuj któryś z istniejących, argumentuj jego wady i zalety opierając się na doświadczeniach przeszłości. Jedynym ograniczeniem dla twojego wzrostu jest ograniczenie twojej własnej wyobraźni, tak naprawdę to mikronacje pozwalają ci być każdym i wszystkim.