WCoGrac.pl
 • Gra ShinobinomonoShinobinomono

  Mam przyjemność zaprezentować PBF w świecie. Stworzyliśmy go z myślą o jak najwygodniejszej mechanice tworzenia oraz rozgrywki dla gry opartej na taktycznych efektach. Czytaj dalej »

 • Gra YTP Ski Jumping ManagerYTP Ski Jumping Manager

  SJManager jest grą PBF w której będziesz mógł się wcielić w menadżera jednego z 60 krajów z 5 różnych stref i prowadzić go do zwycięstw w najbardziej prestiżowych konkursach w skokach narciarskich! Jest to jedyny taki PBF o tematyce skoków narciarskich. Czytaj dalej »

 • Gra Dragon Ball New GenerationDragon Ball New Generation

  Przenieś się do świata Dragon Ball, stań się obrońcą wszechświata lub spraw że w całym kosmosie będą się bali wymówić Twoje imię. Czytaj dalej »

 • Gra NWFNWF

  NWE to najdłużej działający E-fed w Polsce. Mamy do zaoferowania najlepsze gale w Polsce, świetną atmosferę, wiele innowacyjnych rozwiązań i szeroki dział download. Ponadto NWE służy jako forum dyskusyjne. Czytaj dalej »

 • Gra Crystal StoriesCrystal Stories

  Crystal Stories jest to całkiem nowy ale w pełni profesjonalny PBF w realiach Pokemon. Na pewno możemy Wam zaoferować bardzo doświadczonych Mistrzów Gry, którzy zapewnią doskonałą... Czytaj dalej »

 • Gra CzarodziejeCzarodzieje

  Tutaj magia unosi się w powietrzu, może czule objąć lub zagrozić. Tutaj czarodzieje knują intrygi, rzucają dobre lub złe zaklęcia. Posłuchaj. Tutaj możesz być każdym, kim zechcesz, możesz zrobić wszystko. Czytaj dalej »

 • Gra Mgławica MocyMgławica Mocy

  Czy wiesz jak potoczyłyby się losy świata Gwiezdnych Wojen, gdyby... decydowali o tym fani? Najprostsza odpowiedź znajduje się na Mgławicy Mocy, internetowym forum storytellingowym, gdzie losy galaktyki znajdują się właśnie w ich rękach. Czytaj dalej »

 • Gra Współczesny HogwartWspółczesny Hogwart

  Współczesny Hogwart to gra typu play by forum z elementami rpg. Użytkownik może wcielić się w postać ucznia, dorosłego czarodzieja, nauczyciela lub studenta magii i tworzyć... Czytaj dalej »

 • Gra Degrassi RPGDegrassi RPG

  Gra PBF oparta na motywach znanego kanadyjskiego serialu Degrassi, działająca od grudnia 2006. Czytaj dalej »

 • Gra Naruto RPG PBFNaruto RPG PBF

  Masz dość PBF'ow o Naruto. Myślisz że widziałeś już wszystko? Męczą Cię dzieci NEO z 2-wyrazowymi postami i brakiem wyobraźni? Uważasz, że nie ma sensu zaczynać... Czytaj dalej »

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. ..
 1. «
 2. « wstecz
 3. dalej ›
 4. »

Gry forumowe (tzw. PBF)

PBF to nic innego jak skrót, który w rozwinięciu brzmi „Play by forum”. PBF’y są idealną alternatywą dla wszystkich miłośników kartkowych gier RPG, którzy z braku czasu lub możliwości nie są w stanie realizować swojej pasji. Arena gier PBF w Polsce przeżywa liczne wzloty i upadki, gdyż grą w takie produkcje może zajmować się jedynie grono elitarnych graczy, obeznanych w realiach konkretnej gry i posiadających bynajmniej przeciętne zdolności literackie. Gry przez forum dają nam możliwość głębokiego rozwoju, przy tym ograniczając nas jedynie mechaniką rozgrywki, której znajomość jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania w toku rozgrywki. Musimy zapoznać się z panującym w grze zasadami, by w pełni realizować postawione przed nami cele. Grając w PBF’y możemy objąć kontrolę nad państwem, konkretną postacią lub grupą społeczną. Całości rozgrywki przyglądają się Mistrzowie Gry, którzy czuwają nad jej przebiegiem i troszczą się o zgodność rozgrywki z ustaloną i przyjętą przez wszystkich mechaniką.