WCoGrac.pl

AION Free-to-Play: aktualizacja 4.8 już w Europie

Zrzut ekranu strony głównej gry

Mariusz Mazur, 01.10.2015

Popularne fantasy MMO AION Free-to-Play jest już dostępne we wszystkich swoich wersjach językowych w odsłonie 4.8. W tej aktualizacji o tytule "Wiatr Przeznaczenia" świat Atrei ulega dużej zmianie. Obszary Katalam, Sarpan i Tiamaranta zostały zniszczone przez władcę Balaurów, Beritrę, a z głębin oceanu wyłoniły się dwie nowe krainy: Vengar i Signia. Ten sam antagonista, Beritra, jest równocześnie bossem nowej, 12-osobowej instancji o nazwie Makarna. Ponadto graczy oczekują legionowe bitwy terytorialne oraz zmiany interfejsu i systemu umiejętności.
Zwiastun aktualizacji 4.8 można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/_ZC9RV5oa1w

Vengar i Signia, części nowego świata
Wielka inwazja oraz nieodparta rządza władzy Beritry mają konsekwencje dla całej Atreii. Zniszczenie pieczęci zaginionego kontynentu wywołało wstrząs, który rozpłatał skorupę Atreii. Sarpan, Tiamaranta i części Katalam opadły na dno oceanu, a w ich miejsce wyłonił się nowy kontynent. Ocalali Daeva eksplorują ten nowy kawałek lądu i zakładają posterunki, zaznaczając strefy wpływów swojej frakcji. Elyosi zajęli zachód i rozbili swoje obozy w Signii. Asmodianie z kolei okupują tereny wschodnie, znane pod nazwą Vengar. Oba obszary stanowią strefy PvP dla wysokopoziomowych postaci.

Nowa instancja: Makarna, kryjówka Beritry
Makarna to nowa instancja dla 12 graczy o poziomie 65. Głęboko w katakumbach Makarny spoczywa Ereshkigal, trzecia władczyni Balurów. Jest ona w posiadaniu nieznanej mocy, która przykuła uwagę Beritry. Aby uzyskać do niej dostęp, obiecał Ereshkigal wolność i zawarł z nią sojusz. Jednak w tej obietnicy skrywa się podstęp, ponieważ Beritra dąży do ziszczenia jedynie własnych celów.

Legiony, do broni: Signia i Vengar wprowadzają walki terytorialne
Wraz z obszarami Signia i Vengar w AION Free-to-Play zagości nowy tryb potyczek legionów: walki terytorialne. Obydwa obszary posiadają trzy terytoria, które mogą zostać zajęte przez legiony o poziomie 6 w tzw. walkach terytorialnych. Walki te odbywają się w osobnej lokacji - na tzw. Placu Wyzwania. W przypadku zwycięstwa legion uzyska kontrolę nad danym terytorium na tydzień. W tym czasie przysługują mu pewne przywileje, jak np. zaklęcia wzmacniające, szczególne tytuły lub klucze inwazji, dzięki którym członkowie legionu mogą otwierać szczeliny do wrogich obszarów i namierzać taktyczne miejsca dla przyszłych potyczek.
Aktualizacja 4.8 wprowadza ponadto zmiany w systemie stygmatów i umiejętności oraz w interfejsie użytkownika AION Free-to-Play. Ekran startowy oraz ekran wyboru postaci otrzymały nowe szaty graficzne, a umiejętności postaci ukazywane są teraz w oddzielnym okienku, co zapewnia szybszą orientację.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich zmian można znaleźć w naszych [Patchnotes].

Najważniejsze zmiany w aktualizacji 4.8 Wiatr Przeznaczenia:
- Północny oraz Południowy Katalam, Sarpan i Tiamaranta znikną z gry, za to pojawią się Signia i Vengar
- Nowa instancja dla 12 graczy od poziomu 65: Makarna
- Walki terytorialne gwarantują zacięte starcia między legionami
- Zmiany w systemie stygmatów i umiejętności
- Zmiany w interfejsie użytkownika

Zagraj za darmo!Przeczytaj opis gry Aion