WCoGrac.pl

Handel czy walka - wybierz własną ścieżkę w Elvenar najnowszej strategii od InnoGames

Zrzut ekranu strony głównej gry

Mariusz Mazur, 09.06.2015

Studio InnoGames zaprezentowało kolejne informacje związane ze swoją najnowszą grą strategiczną Elvenar która niedawno miała swoją polską premierę. Po podjęciu pierwszej trudnej decyzji dotyczącej wyboru rasy Elfów lub Ludzi, gracze muszą także zdecydować o tym, jaki styl rozgrywki odpowiada im najbardziej. Rozległą i pełną NPC mapę świata Elvenar można bowiem eksplorować podążając pokojową ścieżką handlu, lub zebrać wojsko i wyruszyć na podbój poszczególnych prowincji.
Pracujący nad rozwojem gry Timon Game Designer oraz Oliver Graphic Artist, tłumaczą, w jaki sposób skutecznie rozwijać swoje miasto: agresywni i nastawieni na walkę gracze powinni szybko zbierać swoje jednostki ofensywne, najlepiej przez wznoszenie koszar i warsztatów. Dla nastawionych pokojowo graczy ceniących handel i wymianę, kluczowe okażą się natomiast manufaktury oraz odpowiednia populacja. Wymiana dóbr z innymi graczami okaże się również ważna do otrzymania zapasów od NPC.
Elvenar to strategia MMO od InnoGames, osadzona w egzotycznym świecie fantasy. Mając za zadanie stworzenie prosperującego miasta, gracze wybiorą jedną z ras: elfów lub ludzi. Gra koncentruje się na rozbudowie oraz rozwoju miasta, jednak gracze mogą także wyspecjalizować się w handlu lub podjąć się eksploracji bogatego świata. Wybór razy będzie miał wpływ na to, jak będzie wyglądało miasto oraz jego mieszkańcy oraz jakie jednostki je zasiedlą. O ile elfy żyją w pełnej harmonii z naturą, to dla ludzi jest ona jedynie jednym zasobów i budulcem.

Poza zarządzaniem zasobami, ulepszaniem budynków i zdobywaniem nowych zdolności, gracze będą musieli przywiązywać wagę do uważnego obserwowania mapy świata. To właśnie tu rozpoczną interakcje z innymi graczami, rozpoczną zwiad nowych prowincji czy zdobędą potężne relikwie za walkę z postaciami niezależnymi. Walki w Elvenar rozgrywają się na zróżnicowanych terenach stworzonych z trójwymiarowych sześciennych pól hexów. Strategiczne bitwy, w których bierze udział do 20 różnych potworów i typów jednostek, są także animowane w 3D, dzięki czemu starcia stają się jeszcze ciekawsze.

Zagraj za darmo!Przeczytaj opis gry Elvenar