WCoGrac.pl
Knights Honor

Knights Honor

Średnia ocena: 5.0 Głosów: 1
  • Typ Gra na przeglądarkę (nie wymaga pobierania)
  • Kategoria Strategiczna
  • Czas/miejsce Średniowiecze
  • Język Niedostępne po Polsku
Knights Honor - historia średniowiecznej europy rozgrywa się na nowo. Rycerze tak chrześcijańscy jak niewierni wszelkich wyznań maja znów szanse na znalezienie swego miejsca na karatach podręczników i na mapach świata. Około roku 1000 rusza batalia o honor i byt wojów ponad 50 nacji. Każdy możne zostać Królem, nadal istnieją zamki i Królestwa czekające tylko na władcę godnego ich tronu. A otóż co pisze świadek tamtych czasów:

"Jako wiecie rok panski 1020 zaczal sie nade wyraz spokojnie. Ustalenia Pokoju Kaliskiego miedzy Swietym Cesarstwem Rzymskiem a Sojuszem Polnocnem sa nienaruszane. Dalij poganie pilnuja swech granic a jeno islandzie vikingi po nieudanem ladowaniu na zaszczecinskiem pomorzu, zaatakowali Hiszpanskie wyspy na Srodziemnem Morzu. Takoz samo poganskie ordy Peszengow i Mordwinow po spustoszeniu ziem italijskich cofaja sie pod naporem polaczonych Armij Cesarskich. Kampanija karna Prusackiej Krolowej stoi juze pod stolyca peszengowa i czeka jeno rozkazu na atak. Tak to wzdy sie konczy kedy narod butny wojny zacznie beze zaplecza.
Nauka to dla nas, jeslim kcemy Mazowsza a Pomorza z rak Pruskiech zdobyc trzeba nam mocnij sie zwiazac z poganska Lytwa, Ksiestwem Moskiewskiem i calem sojuszem Polnocnem. Nic to ze Katolikow tam nie uwidzisz, taki juze los nasz, ze ze Swieta Panienka na ustech w boj pojdziem u boku poganskiech by bic siem z bracmi we wierze.
A czemuz tak ma byc dziwnie i nie po Bozemu moze nawet? Toc juzem Waszeciom mowil tela razy, ale raz i jeszcze Historyje naszego Krolestwa Polski opowiem:
Dawnoc to bylo, wiele przede rokiem Panskiem 1000 kedy mlody a silny germanski recerz Hawk wraz ze swa swita zawital w polskiech ziemiach a zdobywszy Grod Kaliski oglosiel sie Ksieciem Polskiem. Takoz to zaczela sie bytnosc nasza panstwowa jako te [i]Herzogtum Polen[/i]. Mali, slabi i silnie germanizowani zylismy na swech ziemiach i nawet zmiana na tronie w kilka rokow pozniej, kedy to Ksieciem Polskiem ostal ichni germanin Angund, nie polepszylo naszech losow. Jako poddani Cesarza winnismy mu byli oddanie a pelne posluszenstwo.
Kedy Madziarzy pustoszyli europe bilismy sie z niemi u boku wojsk cesarskich. A wojna owa wiele zniszczen uczynila w naszej ziemi. Jakby malo onego bylo germanskie Prusy po dzis dzien uwazaja ze to oni naszech wlosci bronili i zesmy im winni za owo beze ustanku wdzecznosc.
Niespokojne to byly czasy - wielka wojna wybuchla - Cesarstwo najechane bowiem zostalo przeze rozne wikinskie ludy polnocne skupione w Sojuszu Polnocnem. Za rozkazami carskiemi polskie recerstwo aze pod sama Moskwe dotarlo, ale tutej Ksiaze Angund blad popelnil, wczesniej bowiem obiecal naszem polskiem poddanem ze nigdy moskali napadac nie bedzie. Bunt powstal tedy, a na czele onego stal Kanclerz Ksiestwa Mosci Wladyslaw Leszczynski, ktoren to u boku ksiecia ode poczatku stal wiernie. I tak to Ksiaze Angund honorem uniesion zrzekl sie ciazacej mu Korony na rzecz swego protegowanego. Sam ziemie Sudecka zatrzymal i z godnoscia Hrabiowska sluzyc obiecal wiernie nowemu wladcy. Ksiaze Wladyslaw koronowal sie pierwego dnia marca roku panskiego 1017 na Krola Polskiego. Odtad bowiem Wladca Polski mial juze nie byc zalezny ode germanskiego Cesarstwa i sam sobie byc wladca i panem. Wszytko to mozliwe bylo z dwuch powodow. Pierwy to coraz wieksza sila rodzimech rycerzy, a wtora to przegrana wojsk Cesarskich na zachodnich granicach. Pokoj mial stanac tedy miedzy zwasnionymi stronami, a konferencyja w Kaliszu stanela, tak by i koronacyje Wladyslawowa uswietnic szlachetnych Krolow przybyciem.
I tako to bylo, Cesarz kcac nie kcac musial zwolnic Jego Wysokosc Krola Wladyslawa z przysiegi wiernosci, ale po dzis dzien kazden z wladcow cesarskich uwaza nasza swieta Korone jako winna wdziecznosc za wczesniejsze pomoce a niewdzieczna tako samo, bo ostawila Swiety Sojusz w trudnej chwili porazki.
Terazm jednak nowe idzie, silni my mlodem rycerstwem a silniejszem jeszcze byc mozem a Krol nasz Jego Wysokosc Wladyslaw Leszczynski juze jest Panem na Ziemi Kaliskiej, Malopolskiej, Wielkopolskiej, Sudeckiej, Beskidzkiej, Lubuskiej, Poleskiej, Slaskiej, Lubelskiej, Orawskiej, Kaszubskiej, Pomorskiej, Szczecinskiej oraz na Lusatii, Tatrach i Galicji, a uwaza sie onego za prawowitego wlasciciel wszelkich innech Ziem jako zwyczajowo uwaza sie za Regnum Poloniae."


język: gry - angielski, na forum Polski -> język polski (i/lub angielski)
rodzaj gry: strategia z elementami Role Play (szczególnie ważnymi w polityce/dyplomacji)
płatność: gra posiada konto premium, ale nie maja one wielkiego wpływu na rozgrywkę (linki, dodatkowe wyścigi konne, dodatkowe ubrania i wygląd postaci itp). Nie płacąc nie będziesz gorszym rycerzem.
reklamy jedyny wyraźny minus - reklamy - przy firefoxie niezbędny pop-up blocker, opera radzi sobie dobrze bez dodatków.
tryb rozgrywki: turowy-dzienny; zmiana tury (daychange) 22:00
klimat gry: średniowieczna Europa - szczególny nacisk na odwzorowanie klimatu (Role Play etc)
współczynnik czasozjadania: "obklikanie" zajmie raptem 5minut. Masz czas i chceci to bawisz się w RolePlay na forum.
Opis: Gra posiada swój niepowtarzalny klimat, który staramy się utrzymać. Każdy stara się identyfikować z postacią, wymyślić dla niej tło/życiorys i rozwijać go. Niemniej nie jest to rzecz niezbędna. Jeśli parę dni nie zalogujesz się, nie obudzisz się martwy (chyba ze jakaś wielka wojna pustoszy kraj), nie stracisz pracy/pensji bo srebra przybywa automatycznie z twych ziem, ani nie utracisz ciułanych medali etc. Wystarczy raz na dwa dni być przed i po 22 przy komputerze i spokój. To minimum tamtejszego "dwuklika".
A jeśli chcesz więcej? Rozwijaj się, zaglądaj na wbudowane forum. Bieżąca polityka zagraniczna rozgrywa się na Twoich oczach, a nie na tajnym ircu. Konklawe? Konferencje pokojowe? A nawet historie z życia zwykłych rycerzy - wszystko to po angielsku na wbudowanym forum. Coraz żywsze staje się forum polskojęzyczne. To my je tworzymy i od nas tylko zależny co tam robimy.

Jak wygląda sama gra?
Twoja postać zaczyna życie w wieku 15lat. Wcześniej czy później skończysz śmiercią, ale przedtem możesz postarać się o potomka który odziedziczy twój dorobek (mimo opcji małżeństwa nie są to Simsy, a raczej opcja rodem z Europa Universalis Mroczne Wieki)
Powoli uczysz jej wybranej sztuki walki. Jednak nie jest to bezmyślne albo rozmyślne klikanie/kupowanie z gier typu BloodWars. Uczysz się wykorzystywać bron jakiego typu posiadasz, ćwiczysz swoja technikę, sile, ale wszystko to tylko w ramach "wolnego czasu postaci" danego dnia
Bierzesz ziemie w lenno, rozwijasz swoje włości - nie kupujesz jednak budynków za krew czy złoto wygrane w pojedynkach na słabszych, zarabiasz srebrniki i je powoli i z rozmysłem inwestujesz, czekasz na osiedlenie ludzi etc. Jednocześnie większość robi się "samo". Nie musisz studiować gospodarki średniowiecznej i słownika ang.
Możesz awansować - zostać wojewoda/hrabia, dowódcą wojska, doradca króla. A nawet Królem. To my tez decydujemy jak długo siedzi na tronie. Jeszcze mało? Możesz założyć SWOJE królestwo - w tej chwili wolny jest zamek w Kijowie. Zdobędziesz go, a będziesz mógł sie oglosic Ksieciem Kijowskim, albo Krolem Ukrainskim! Wszystko to zalezy od Ciebie, a nie od tego jak czesto klikasz w "fight" i na jakie guny Cie stac.
nabywa lepsze bronie i uzbrojenie - jednak zakupy na chybił trafił są bez sensu. Jesli dobrze obznajomiles sie z mieczem, to zakup super topora moze Ci tylko zaszkodzic.
bierzesz udzial w pojedynkach - nie jest to jednak zerowanie na slabszych, wysysanie krwi i pieniedzy. Pojedynki sa honorowe, przeciwnik musi sie nan zgodzic by doszedl do skutku. Przy odpowiednim ustawieniu, zarowno zwyciezca jak i przegrany wynosi z niego doswiadczenie. Jesli chcesz mozesz sie zakladac o pieniadze, ale nie musisz.
Czym innym sa bitwy, gdzie walczysz o byc i nie byc prowincji, swoich wlosci, swojego kraju.

Polska staje w tej chwili przed nowymi wyzwaniami. Nowy Krol (wreszcie polak) to nowe mozliwosci. Nasz kraj w tej chwili wciaz mlody i niewielki otaczaja niezbyt przychylnie nastawione panstwa. Jedynie wschod mamy jako tako zabezpieczony. Jednoczesnie Europe AD 1020 zapelnia... pustka, wiele niezamieszkanych, niczyich ziem po ktore wystarczy tylko siegac. W zwiazku z tym kazdy rycerz jest na wage zlota. Potrzebujemy Ciebie zarowno w Armii podbijajacej ziemie, jak i jako wlodarza ziemskiego do rozwijania tych krain ktore juz pozbylismy.

Zapraszam Was w imieniu swoim jak i w imieniu Jego Krolewskiej Mosci Wladyslawa Leszczynskiego, Krola Polski, wladcy Ziemi Kaliskiej, Malopolskiej, Wielkopolskiej, Sudeckiej, Beskidzkiej, Lubuskiej, Poleskiej, Slaskiej, Lubelskiej, Orawskiej, Pomorskiej, Kaszubskiej, Szczecinskiej oraz Lusatii, Tatr i Galicji, prawowity wlasciciel wszelkich innych Ziem Regnum Poloniae
Zagraj za darmo w Knights Honor!
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Edytuj Edytuj wpis | Usuń Zgłoś do usunięcia |