WCoGrac.pl

Morsmordre

Forum potterowskie w realiach lat 50. XX wieku.

Średnia ocena: Głosów: 0
  • Typ PBF (Play By Forum)
  • Kategoria Akcja
  • Czas/miejsce Fantasy
  • Język Dostępne po Polsku
Morsmordre to forum potterowskie, oparte na serii książek J.K.Rowling, osadzone w realiach lat 50. XX wieku. Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore, dzięki czemu teksty zgadzają się z realiami znanymi z książek. Wiemy, że niepokojąca może być dekada, w której rozgrywa się akcja forum wszystkie informacje o latach 50. XX wieku znajdziecie w subforum Opis świata oraz Życie w magicznym Londynie lat 50.. Opracowaliśmy dla was obszerny przewodnik od zarysu mody, poprzez magiczne używki i stworzenia, aż po pełen, autorski skorowidz czystości krwi, zawierający opisy 28 rodów szlacheckich opracowanych w oparciu o historię i legendy znanego nam świata.

Na forum stawiamy na różnorodność postaci nie tylko pod względem stworzonej przez was historii. Podczas pisania karty postaci, a także wraz z dalszą rozgrywką macie możliwość rozłożenia punktów statystyk w sześciu kategoriach: zaklęcia i uroki, transmutacja, obrona, czarna magia, magia lecznicza, eliksiry, a także sprawność fizyczna. Dodatkowo różdżka bohatera, stworzona z jednego z pośród 66 typów drewna i 63 rodzajów rdzeni, uczyni go bardziej unikalnym właśnie ona odpowiada charakterowi oraz potrzebom magicznym, w kierunku których rozwija się postać. Niezwykle istotna jest rubryka na stan zdrowia postaci, aktualizowana wraz z rozgrywką.
W grze można się wcielić w jedną lub większą ilość postaci pierwszoplanowych, należących do grupy czarodziejów lub Rycerzy Walpurgii czyli przyszłych Śmierciożerców pod rozkazami Toma Marvolo Riddlea, a także drugoplanowych: mugola, ducha oraz dziecka. Stawiamy na aktywny wpływ graczy na fabułę, którzy przy udziale Mistrza Gry mają możliwość uczestnictwa zarówno w mini-evantach, jak i głównych eventach fabularnych.

Przed rozpoczęciem rozgrywki na pewno warto zapoznać się z mechaniką każdy z graczy, niezależnie od wykonywanego zawodu znajdzie w niej coś dla siebie. Przygotowaliśmy jasne zasady rozdawania punktów statystyk dotyczących umiejętności postaci w zakresie konkretnych dziedzin, pojedynków, czyli rzucania zaklęć i walki wręcz, tworzenia eliksirów czy to rozgrywek quidditcha. Znajomość zasad mechanicznych ważna jest już podczas tworzenia postaci, a także dalszego jej rozwój na fabule. Mechanika jest luźno wzorowana na grach RPG, z użyciem kości procentowej.

Co jeszcze nas wyróżnia jako pbf?

- Fabuła forum rozpoczyna się w połowie lipca 1955 roku.
- Pięciu aktywnych, doświadczonych w prowadzeniu rozgrywek i pełnych pomysłów Mistrzów Gry.
- Każda osoba zarejestrowana na forum zgadza się na interwencje Mistrza Gry w swoich rozgrywkach.
- Gra w największej mierze toczy się w Londynie, lecz mamy dla was wiele innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w dalszych zakątkach Anglii, a także innych państwach. Obecnie istnieje możliwość rozgrywki w 248 lokalizacjach podpartymi klimatycznymi opisami oraz zdjęciami.
- Szeroko rozbudowany sklepik, w którym możecie wymienić zdobyte punkty na przedmioty, zwierzęta, dodatkowe punkty statystyk, zaklęcia ochronne jednorazowego użytku, a także umiejętności animagi, magii bezróżdżkowej, teleportacji oraz magii umysłu.
- Trzy forumowe gazety: Prorok Codzienny, Czarownica oraz Walczący Mag nie tylko do czytania, lecz także aktywnego udziału w życiu prasy poprzez listy, wywiady, a być może i własne artykuły!
- Dwie typowo magiczne wioski, znana z książek Hogsmeade i autorska Cliodna.
- Spis zaklęć i eliksirów stwarzający możliwość różnorodnych rozgrywek. Jesteśmy otwarci na wasze propozycje autorskich czarów, jak i wywarów - inwencja twórcza na pewno zostanie doceniona!
- Oryginalny wzór karty postaci.
- Opcja retrospekcji w specjalnie przygotowanym dziale, a także możliwość prowadzenia dzienników.
- Konto specjalne Ain Eingarp, które przyjmie postać tego, kogo w danej chwili najbardziej pragniesz.
- Aktywnie uczestniczysz w życiu towarzyskim forum i nie chcesz, by ominęła cię żadna rozmowa? Wyszliśmy naprzeciw waszym potrzebom i stworzyliśmy specjalne opcje ShoutBoxu niespotykane na serwerze forumpolish.

Fabuła
Anglia, rok 1955
Mugolskie wojny światowe wstrząsnęły również światem czarodziejów; konflikt, którego czarodzieje nie potrafili pojąć, ciągnął za sobą ogrom nieszczęść, zniszczenia i śmierci. Niektórzy angażowali się w nie czynnie, broniąc Wielkiej Brytanii przed zniszczeniem. Mugole stanowili inny świat, konflikty o granice, wyższość jednych narodowości nad innymi, nie interesowały czarodziejów. Czarodzieje chcieli jedynie pokoju. Magia była sporym wsparciem podczas bitwy o Anglię.
Groza była tym większa, że daty II wojny światowej zbiegły się z datami wojny z Gellertem Grindewaldem, czarnoksiężnikiem, który w imię rzekomego większego dobra zapragnął zapanować nad światem mugoli i wyprowadzić czarodziejów z ukrycia. Plan ten, jakże szalony i zbrodniczy, miał zostać dokonany przy pomocy trzech tajemniczych artefaktów zwanymi Insygniami Śmierci. Grindelwald zdołał zdobyć Czarną Różdżkę, odebrał ją wytwórcy różdżek Gregorowiczowi, a przy jej pomocy siał terror wzdłuż i wszerz Europy, zdobywając kolejne wpływy. Jako pierwszą podporządkował sobie Bułgarię.
Znamiennym był pojedynek, który odbył się w 1945 roku pomiędzy nim a Albusem Dumbledorem, jego dawnym przyjacielem i wyjątkowo utalentowanym czarodziejem. Grindewald zabił Albusa, a siedem lat później na skutek wynegocjowanego z Ministerstwem Magii pokoju, przejął zwierzchnictwo nad Hogwartem.
Hogwart pod wodzą Grindelwalda podupadł. Niektóre rodziny, zwłaszcza słabszej krwi, zabrały swoje dzieci ze szkoły. Zaczęto w niej uczyć czarnej magii, wprowadzono wojskowy dryl na wzór wschodniego Durmstrangu. Grindelwald jednak rzeczywiście ucichł...
Nic nie słychać o Tomie Riddle, lecz jego bliscy znajomi, ludzie, którymi się otaczał w szkole, wiedzą, że mieszka w Anglii. O tajemniczych Rycerzach Walpurgii krążą plotki przez wielu uznawane za czcze teorie spiskowe.
Wciąż panuje chaos po wojennej zawierusze; wykorzystują to bandyci, ulice nie są bezpieczne. Panuje pokój, lecz nastroje nie są spokojne coś wisi w powietrzu, choć trudno do końca wyczuć, czym to pachnie...
Zagraj za darmo w Morsmordre!
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Forum | Samouczek | Edytuj Edytuj wpis | Usuń Zgłoś do usunięcia |