WCoGrac.pl
offline (3 kB)

Stratis Imperia

  • Typ Gra na przeglądarkę (nie wymaga pobierania)
  • Kategoria Strategiczna
  • Czas/miejsce Wojenna
  • Język Dostępne po Polsku
Na potrzeby rozgrywki przygotowano:
- ponad 20 milionów pól, na których rozgrywa się akcja
- ponad 11 tysięcy prowincji w 75 historycznie odwzorowanych krajach świata
- setki wynalazków technologicznych i sprzętu
- ponad 35 typów jednostek lądowych, morskich i powietrznych z okresu II wojny światowej
- ponad 15 poziomów rozwoju technologicznego każdego typu jednostki
- 25 budynków różnego przeznaczenia
- 5 typów budowanej infrastruktury pól
- 18 surowców napędzających gospodarkę
- 7 typów traktatów dyplomatycznych
- realistycznie zbudowany silnik prowadzenia walki
W grze znajdziesz również tysiące jednostek dowodzonych przez prawdziwych generałów, przez co strategia na mapie heksowej nigdy jeszcze nie wyglądała w ten sposób. W dziedzinie polityki zewnętrznej dostępne są różnego rodzaju traktaty, które kraje mogą zawierać pomiędzy sobą. Przełomem w tego typu grach społecznościowych, jeżeli chodzi o politykę wewnętrzną, są comiesięczne wybory. Gracze sami wybierają spośród siebie prezydenta, a ten w dalszej kolejności przydziela określonym graczom w państwie role ministrów: edukacji, gospodarki, wojny. W dziedzinie militarnej nowością jest narzędzie do zarządzania strukturą armii. Gracze w obrębie państwa tworzą ją sami organizując brygady, dywizje, korpusy, armie czy grupy armii. Na każdym szczeblu znajduje się dowodzący - i tak dowódca korpusu otrzymując rozkaz wymarszu może wydać rozkazy bardziej szczegółowe podległym dywizjom. Dowódcy dywizji wydają rozkazy dowódcom brygad, a ci pojedynczym jednostkom. W ten sposób dla pojedynczego gracza, który otrzymuje rozkaz, cel taktyczny dla jego jednostki jest jasny, jednak cel główny, strategiczny, wynikający z rozkazu wydanego na wyższym szczeblu już nie. Propagowanie rozkazów wymaga czasu, co też odzwierciedla prawdziwe realia tamtych czasów. Wprowadzenie hierarchii podległości ma na celu usprawnienie dowodzenia wojenną machiną, złożoną w późniejszym etapie gry z tysięcy jednostek dowodzonych przez setki graczy. Bez zgrania i koordynacji zwycięstwo nawet przeważającymi siłami nie ma najmniejszych szans powodzenia. Gracze powinni dążyć do ustalenia sprawnej i działającej hierarchii oraz wybierać sprawdzonych dowódców wyższych szczebli.
Inną ciekawą cechą gry jest przemysł produkujący uzbrojenie. W grze liczy się każda sztuka sprzętu. Sprzęt jest tracony w wyniku prowadzenia działań wojennych stąd rozbudowane zaplecze gospodarcze dostarczające uzupełnienia dla frontu to podstawa zwycięstwa.

Gra Stratis Imperia działała pod adresem:
http://www.stratisimperia.pl

Wpis został umieszczony w archiwum. Stało się tak ponieważ strona, do której prowadził odnośnik przestała istnieć. Jeśli znasz nowy adres tej gry zgłoś go w edycji.
Pozostałe: Statystyki Statystyki wpisu | Edytuj Edytuj wpis |